Crocus – gatunki i odmiany

Crocus abantensis

Crocus abantensis

Crocus abantensis występuje na górskich łąkach w północno-zachodniej Turcji. Kwitnie wiosną.

Crocus alatavicus pochodzi z gór Środkowej Azji. Rośnie na łąkach, preferuje suche lato. Kwitnie wiosną.

Crocus alatavicus

Crocus ancyrensis występuje w górach centralnej i północnej Turcji. Preferuje mroźne, śnieżne zimy oraz ciepłe, suche lato. Kwitnie wiosną.

Crocus ancyrensis

Crocus angustifolius rośnie w widnych miejscach oraz wśród górskich zarośli na Krymie, w Ukrainie i Armenii. Preferuje ciepłe, suche lato. Kwitnie wiosną.

Crocus angustifolius

Crocus angustifolius f. stellata

Crocus angustifolius ‚Flavus’

Crocus banaticus pochodzi z Rumunii. Preferuje chłodne, suche lato i takie zimy. Kwitnie wczesną jesienią.

Crocus banaticus

Udostępnij ten wpis:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Ciekawostka botaniczna, Ogrody skalne i oznaczony tagami , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „Crocus – gatunki i odmiany

  1. Денис pisze:

    Krokusy zakwitajace wczesna wiosna ciesza oczy w wielu ogrodach. Ale nie kazdy wie, ze kwiaty tych wspanialych roslin cebulowych mozna podziwiac tez jesienia. Krokusy jesienne, choc mniej popularne, sa rownie ciekawe jak gatunki wiosenne. Posadzone w sierpniu, zakwitna juz we wrzesniu i pazdzierniku. Zobacz kiedy sadzic krokusy jesienne, jak wyglada uprawa krokusow jesiennych oraz poznaj najciekawsze gatunki do uprawy w ogrodzie. Cebule krokusow kwitnacych jesienia sadzi sie w sierpniu. Zakwitaja one od wrzesnia do pazdziernika. Na zime cebule pozostawiamy w gruncie. Wiosna wydadza one jedynie rozete waskich zielonych lisci, ktore do czerwca pozolkna i zaschna. Cebulki mozna wowczas wykopac ale nie jest to konieczne co roku. Pozostawione na rabacie lub ponownie posadzone w sierpniu, znow zakwitna na jesieni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *